Cestovatel.
Dobrodruh.
Rybář.

Jakub Vágner je v současné době jedním z nejuznávanějších rybářských odborníků na světě v lovu sladkovodních ryb.

Jakub Vágener

V roce 2022 byl oceněn prezidentem České republiky medailí Za zásluhy I. stupně.

Rybaří od pěti let a stalo se jistě osudným, že jeho první rybou v životě byl desetikilový kapr. Dnes je držitelem několika světových rekordů. Od svých patnácti let publikuje do mnoha odborných rybářských časopisů u nás i v zahraničí, v sedmnácti letech natočil první rybářský film o lovu sumců a již v osmnácti spolumoderoval rybářský pořad „Jak na to“ v rámci vysílání České televize.

Světově známým v této profesi se stal především díky rybářskému seriálu „Fish Warrior” vysílaném televizní stanicí National Geographic a sérií pořadů „Big Fish Man“ na Discovery Channel. O svých dobrodružných expedicích směřujících často do odlehlých, mnohdy i málo probádaných oblastí naší planety natáčí pro českého diváka dokumentární cykly pod názvem „Rybí legendy“. Dlouhodobě se zabývá autorskou tvorbou, produkuje a natáčí filmy s rybářskou tematikou, přednáší pro děti
a mládež. 

Úspěchy

  • Několik světových rekordů

  • Vlastní seriál Rybí legendy na ČT

  • Seriál na stanici National Geographic

  • Série pořadů na Discovery Channel

  • Přednáší pro tisíce dětí

  • Státní vyznamenání (2022)

Dobrodruh

Je tvůrce a tvář pořadů pro National Geographic, Discovery Channel, Českou televizi a ČT D. Jeho expedice směřují do odlehlých a málo probádaných oblastí naší planety. V posledních letech se zaměřuje především na výpravy do povodí řeky Amazonky v Jižní Americe. 

Cestovatel

Dlouhodobě pobýval v Austrálii, kde s velkým úspěchem pracoval jako rybářský průvodce Big Game Fishing - lovu mečounů, tuňáků či žraloků. Zde spolupracoval s hvězdou australského rybolovu, Rexem Huntem. Působí jako rybářský průvodce po celém světě.

Rybář

Je držitelem mnoha zajímavých neoficiálních i oficiálních rybářských rekordů, které sdružuje Mezinárodní asociace sportovního rybolovu IGFA.

Jak začala moje cesta...

2009 - 2010

Zpracoval pro National Geographic Channel série  dokumentárních programů pod názvem „Fish Warrior“, která byla vysílána po celém světě.

2010

Dokončil a vydal svou první knihu s názvem „Můj přítel sumec“.

2010 - 2014

Natáčel pro ČT1 nový dokumentární cyklus "Rybí legendy". Díky úspěchu Jakub pokračuje v letech 2012-2013 natáčením filmu "Rybí legendy Jakuba Vágnera II". | přejít na ČT1

2014 - 2...

Od města Kutná Hora si dlouhodobě pronajal Jezero Katlov a následně rybník Pohan. Krásné, ale desítky let příliš neudržované vodní plochy. 

V roce 2019 k tomu přibyla třetí voda Medenice. Tyto tři lokality a jejich okolí průběžně revitalizuje.

​Na těchto vodách si může každý z vás zarybařit, stačí si zakoupit povolenku a poté už si užít vše na vlastní kůži. Vše najdete na www.katlov.com.

2017-2...

Od roku 2017 pořádá Jakub Vágner na Katlově Evropský šampionát pro juniory v lovu kaprů a ten končí Dětským dnem rybářských slavností.

2021

Mezi jezerem Katlov a rybníkem Pohan vyrostla první část Katlov Homes z projektu KAPR (Katlov - areál pro rodinu).

2022-2...

Jakub přichází se svojí vlastní značkou VÁGNER FISHING, která přináší prvotřídní vybavení pro lov sumců.

Dále se můžete podívat na mé další aktivity