Rekordy

Jakub Vágner je držitelem mnoha zajímavých neoficiálních i oficiálních rybářských rekordů, které sdružuje Mezinárodní asociace sportovního rybolovu IGFA.

Arapaima gigas | < 100 kg
Ulovení královny Amazonského deštného pralesa, bájné Arapaimy gigas.
Roku 2004 Jakub Vágner v povodí řeky Amazonky zdokumentoval populaci divokých Arapaim žijících ve volné přírodě. Dokázal tak něco, co již mnozí považovali za nemožné.

147 sumců | za 40 hodin
V září roku 2006 Jakub Vágner se svými přáteli uspořádal zajímavý pokus, který měl objasnit, kolik trofejních sumců je možné ulovit v krátkém časovém úseku. Jakub Vágner a jeho přítel, skvělý sumcař Claude Valette, dali dohromady partu 9 lidí a za 40 hodin lovu ulovili neuvěřitelných 147 sumců.

Arapaima gigas | < 100 kg
​V únoru roku 2007 vedli Jakub Vágner a jeho kameraman Jiří Středa další expedici do nitra Amazonského deštného pralesa za bájnou Arapaimou gigas. V průběhu expedice bylo uloveno několik velkých Arapaim a poprvé se jim také podařilo překročit hranici 100 kg.

Tygří ryba | 37 kg
​V únoru roku 2007 vedli Jakub Vágner a jeho kameraman Jiří Středa další expedici do nitra Amazonského deštného pralesa za bájnou Arapaimou gigas. V průběhu expedice bylo uloveno několik velkých Arapaim a poprvé se jim také podařilo překročit hranici 100 kg.

Aligátoří ryba | 70 kg
​V květnu roku  2007 Jakub Vágner podnikl úspěšnou expedici za aligátoří rybou na území Texasu. V půběhu 14ti denní expedice se podařilo ulovit několik kostlínů s váhou přes 70 kg. Největším exemplářem se stal kostlín o hmotnosti 90kg.

Tajmen | 146 cm
V červenci roku 2008 Jakub Vágner a jeho tým podnikl úspěšnou expedici za největší lososovitou rybou světa, tajmenem (Hucho hucho taimen). Expedice byla vedena na Mongolsko-Ruské hranice, do povodí řeky Malého Jeniseje.

Expedice ulovila 17  tajmenů s délkou přes 120 cm. Jakub Vágner ulovil rekordního tajmena s délkou 146 cm,který se stal do té doby největší rybou ulovenou na této řece a také 3. největším úlovkem tajmena v celém Mongolsku.

Štika | 141 cm
V prosinci roku 2009 se Jakubovi splnilo velké přání a chytil životní štiku o délce 141 cm. V průběhu tří dnů se mu v České republice podařilo ulovit a nafilmovat několik velkých štik s délkou 120cm plus.

Goonch | 75 kg
V červnu roku 2009 byl  Jakub Vágner přizván k filmové expedici National Geographic Channel, která vedla za mysteriózním goonchem žijícím na území Indie. V průběhu expedice se podařilo ulovit dva exempláře této nesmírně vzácné ryby. Větší z obou exemplářů s váhou 75 kg se stal největším goonchem, který byl do té doby sportovním rybářem uloven.

Tento úlovek je uznán mezinárodní asociací IGFA jako oficiální světový rekord v kategorii All-tackle.

Arapaima gigas | 130 kg
​​Prvním oficiálním světovým rekordem IGFA v kategorii All-Tackle bylo pro Jakuba ulovení Arapaimy gigas o délce 249cm s hmotností 130kg(286 lbs. 9 oz.). Tuto gigantickou Arapaimu gigas, která je taktéž známa pod idiánským jménem Pirarucu, ulovil Jakub Vágner v Brazílii.

Tato arapaima byla ulovena v povodí řeky Amazonky, dne 17.8.2008.

Lates angustifrons | 35 kg
​V září roku 2008 vedl Jakub Vágner objevnou expedici na jezero Tanganyika. Cílem expedice bylo ulovení jedné z nejvzácnějších sladkovodních ryb světa, latinsky nazývané Lates angustifrons. Expedice byla velmi úspěšná a kromě tohoto druhu se jí podařilo zmapovat i další dva druhy známých okounů jezera Tanganyika. ​

Největší úlovek druhu Lates angustifrons měl hmotnost 35 kg. Vrcholem expedice bylo objevení zcela nového druhu velkého okouna, který byl do té doby vědecky nepopsán.

Himantura chaophraya | 175 kg
V květnu roku 2009 uspořádal Jakub Vágner expedici do povodí řeky Bang Pakong v Thajsku. Cílem expedice bylo ulovení a zdokumentování obřího sladkovodního rejnoka s latinským názvem Himantura chaophraya.

V průběhu 14ti denní expedice byly uloveny dva exempláře, které se přes jejich
rozměry nepodařilo přesně zvážit.

Váha většího z obou rejnoků byla odhadnuta na 160-190 kg.

Siamský kapr | 46 kg
​V dubnu roku 2009 směřovala expedice Jakuba Vágnera do Thajska. Jejím cílem bylo ulovení a zmapování největší kaprovité ryby světa, siamského kapra (Catlocarpio siamensis).

V průběhu expedice byly uloveny dva exempláře siamského kapra.

Větší exemplář vážil 46 kg.

Sumec piraíba | 190 kg
V únoru roku 2008 se Jakubovi podařilo chytit obrovského amazonského sumce piraíbu (Brachyplatystoma filamentosum) o hmotnosti 190 kg. Jedná se o největší čistě sladkovodní rybu, která do té doby byla na rybářský prut ulovena.

Sumec kokuni | 30 kg
V lednu roku 2008 se Jakubovi podařilo ulovit oficiální světový rekord IGFA v kategorii All-tackle, vzácného sumce Kokuni o hmotnosti 30kg (66lbs. 2oz.). Tento sumec je taktéž znám pod názvem Kamba. Tento podivuhodný sumec byl uloven v Demokratické republice Kongo. Zabral v hloubce dvaceti metrů na hlavním toku řeky Kongo. Jedná se o velmi bojovnou rybu, která se díky svým mohutným ploutvím řadí k nejsilnějším sladkovodním rybám. Většina druhů sumců má malé, zakrnělé oči. Sumec Kokuni má neobvykle velké a modré oči, které na rozdíl od mnoha jiných druhů sumců využívá i při svém lovu. Jedná se o velmi málo zdokumentovaný druh.

Sumec | 251 cm
Jakubova nejmilejší ryba vždy byla, je a bude sumec velký (Silurus glanis). V dubnu roku 2007 se mu konečně podařilo poprvé překonat váhovou kategorii 100 kilogramů. V průběhu jediného týdne ulovil dva sumce obřích rozměrů. Jeden z nich měřil 243 cm a vážil 102 kg, ten druhý, kterým překonal do té doby platný světový rekord IGFA v kategorii All-tackle měřil 251 centimetrů a vážil 110 kilogramů (242 lbs. 8 oz.).

Oba byli chyceni na italském veletoku Po při natáčení filmu o lovu sumců „Legenda jménem Sumec“, který zachycuje expedice za sumci z posledních několika let. Obě ryby byly po úspěšném zdolání a zdokumentování vráceny zpět vodě.

Pangas siamský | 21,3 kg
Thajsko a rok 2009 – výsledkem byl Pangas siamský o hmotnosti 21,3 kg.