freshwater giants

Rybářské závody s Jakubem Vágnerem

DSC_0956

1.6.2014

V pátek 30. 5. 2014 se Jakub Vágner zůčastnil ve spolupráci s magazínem Kapr a kapří svět a spol. Daiwa-Cormoran rybářských závodů pro děti z nemocnice Motol.

Ačkoliv počasí příliš nepřálo, bylo deštivo a poměrně chladno sešlo se kolem 9. hodiny ranní celkem 10 rodinných týmů. Ty u vody čekalo 8 stanovišť, která měly za úkol postupně obejít. Na každém stanovišti, již čekal jeden z předních lovců tuzemské, rybářské scény, pokaždé v jiné rybolovné technice, jmenovitě Milan Tychler, Roman Srb, Josef Foltýn a mnozí další. Za jejich pomoci se týmy pustily do rybaření a začaly poznávat specifika vláčení, kaprařiny nebo feederu.

Soutěž probíhala v několika kategoriích: nejdelší kapr, štika, jeseter, hod na cíl, kreslení a celkový vítěz (rodina). Dětem se i za pomoci dobře míněných rad od začátku dařilo a na břehu se začaly objevovat první ryby – štiky, kapři, cejni,  plotice. Rybou, která mezi úlovky naprosto dominovala, byl jeseter. Samotné chytání, však nebylo jediným úkolem. Malí rybáři si také vyzkoušeli hod na cíl nebo soutěžili v kreslení jednotlivých rybích druhů. U hodu na cíl asistovala pětinásobná mistryně světa v této disciplíně – Kateřina Marková. Rodiny se na jednotlivých úsecích měnily přibližně po půl hodinách a tak bylo vždy dost času v přátelské atmosféře pohovořit o rybách, naučit se něčemu novému a samozřejmě pokusit se chytit pokud možno co nejvíce ryb. Během závodů se jich povedlo několik s opravdu úctyhodnými rozměry, 15kilový kapr, 85 cm dlouhá štika a několik jeseterů kolem 1 metru. Radost všem přítomným udělal i Jakub Vágner, kterému se po hodinovém čekání, podařilo zdolat zhruba 30kilovou vyzu velkou.

Den ubíhal, v průběhu dne se děti občerstvovaly točenou limonádu z pivovaru Ferdinand a grilovaly se klobásy a párky, které darovalo Kalašovo uzenářství. Vyhlášení výsledků probíhalo již za příjemného počasí a celá akce se tak pěkně uzavřela. Po závěrečném ceremoniálu a vyhodnocení byl firmou RSBC Group a panem Robertem Schönfeldem předán dar občanskému sdružení DONOR v hodnotě 85 000,- kč.