freshwater giants

Z Konga rovnou do Brna

1

8.4.2009

Na mezinárodní veletrh Rybaření v Brně se ihned po svém návratu z dvouměsíční expedice do Tanzánie a Konga vydal známý sportovní rybář Jakub Vágner.

V Brně své příznivce potěšil přednáškou a projekcí z posledních dvou dobrodružných výprav a pokřtil zde  DVD Amazonie v české a anglické verzi, steně jako anglickou  verzi DVD Thajsko a Texas.

Křtu se zúčastnili zástupci vedení BVV a televizního kanálu Fishing and  Hunting, se kterým začal Jakub spolupracovat. Na křtu zazpívala jeho sestra Tereza Vágnerová, která se nedávno vrátila ze studií na Fine Art School v Texasu, kde mimo jiné vyhrála konkurz a zazpívala si s největšími hvězdami Broadwaye.

Z Brna se vydal na další mezinárodní rybářský veletrh do Maďarska, kde jeho přednášky pokračovaly. V Tanzánii zdokumentoval další z největších sladkovodních ryb Lates Angustifrons, svahilsky Sangala pamba, a kromě toho se mu podařilo objevit tři z dosud neznámých druhů ryb.

Do Konga se vydal za tajemnou tygří rybou, kterou několikrát ulovil a zdokumentoval. Všechny tyto poslední  ryby jsou dalším přírůstkem do jeho celosvětového projektu Sladkovodní giganti.

V Tanzánii Jakub několik dnů bojoval s vysokou horečkou a bohužel dvěma členům výpravy se i přes očkování nevyhnula malárie.